Student Council (2018-19)

Girl’s Shift:

 POSITION NAME CLASS
HEAD GIRL SAHANA PRAVEEN BHANDARI 12 C
ASST. HEAD GIRL DHANYA MARIA PHILIP 11 E
MEENA NAGARAJAN V 11 D

Spring House:

 

 POSITION NAME CLASS
SCHOOL PREFECTS AISHA HANA ABDUL LATHIF 12 D
VAISHNAVI M. KALOOR 12 D
PRIMARY PREFECT ANUSMITA KHATUA 5 D
VICE CAPTAIN(CULTURAL) HABEEB SULTANA 11 D
VICE CAPTAIN (SPORTS) ATHIRA SMITA NAIR 11 B
HOUSE CAPTAIN TUSHARA VINODAN 12 D
JUNIOR HOUSE CAPTAIN SWATHI SREEKUMAR 8 F
JUNIOR VICE CAPTAIN JANYA KAUSHAL BHATT 7 D

Summer House:

 

 POSITION NAME CLASS
 PREFECTS MRIDHULAA SURESH 12 A
VAISHNAVI JAGDALE 12 B
PRIMARY PREFECT RUHI DHARMENDRA DALAL 5 E
VICE CAPTAIN (CULTURAL SECRETARY) DEEPANGIKA SYAM SUNDAR 11 A
VICE CAPTAIN (SPORTS) ASTRID D’SOUZA 11 F
HOUSE CAPTAIN MEGHNA MANOJ KUMAR 12 A
JUNIOR HOUSE CAPTAIN ANANYA SHASHI KUMAR 8 C
JUNIOR VICE CAPTAIN HANNAH SYED 7 D

Autumn House:

 

 POSITION NAME CLASS
PREFECTS NASRIN SAKKIR 12 C
MANASVINI KANNAN MUDUR 12 E
PRIMARY PREFECT TITIKKSHA RAO 5 E
VICE CAPTAIN(CULTURAL) SANJANA U KAMAT 11 D
VICE CAPTAIN (SPORTS) SANA ABDUL KAREEM 11 F
HOUSE CAPTAIN ISHANI MOHIT UDAS 12 A
JUNIOR HOUSE CAPTAIN SARAH SHIJU STEPHEN 8 F
JUNIOR VICE CAPTAIN KAYAL JEYASEELAN 7 C

Winter House:

 POSITION NAME CLASS
PREFECTS KAVYA NARAYANAN 12 F
SWATHI MALHOTRA 12 C
PRIMARY PREFECT AMAN ZAHRA SHAFI 5 A
VICE CAPTAIN (CULTURAL) THARA NAIR SATHEESH 11 D
VICE CAPTAIN (SPORTS) AMRISHA DAS 11 D
HOUSE CAPTAIN MEDHA PRAVEEN P 12 D
JUNIOR HOUSE CAPTAIN TANIA MARIAM ANIL 8 E
JUNIOR VICE CAPTAIN NITI THARMALINGAM 7 C

Boy’s Shift:

 POSITION NAME CLASS
HEAD BOY AHMED HASHIM 12 D
ASST. HEAD BOY ADITYA SRINIVASAN MANI 11 D
UMANG YASHPAL BHANDARI 11 A

Spring House:

POSITION NAME CLASS
PREFECTS ADVAIT DINESH NAIR 12 D
SIDHARTH RAMESH 12 B
PRIMARY PREFECT ANANTHAN THEKKEKKARA 5 E
VICE CAPTAIN (CULTURAL) SHWAYAM VINAYAK 11 A
VICE CAPTAIN (SPORTS) ATHUL MURALI RAMASWAMY 11 D
HOUSE CAPTAIN VASANTHA KUMAR RAJENDRAN 12 E
JUNIOR HOUSE CAPTAIN ABHIMANYU PANDEY 8 E
JUNIOR VICE CAPTAIN SIDDHARTH SREEKANTH 7 F

Summer House:

POSITION NAME CLASS
PREFECTS APOORV PANDEY 12 A
DEVARAGA BHAUMIK 12 E
PRIMARY PREFECT MOHAMMED HUSSAIN MUSTAFA ABBAS 5 C
VICE CAPTAIN (CULTURAL) KARTIK V. NAGARAJ 11 D
VICE CAPTAIN (SPORTS) MIRZA SURAJ 11 C
HOUSE CAPTAIN NEELAKANTAN ANAND 12 B
JUNIOR HOUSE CAPTAIN RAGHUVEER DWARAKANATH 8 D
JUNIOR VICE CAPTAIN JAISWAL AVLIN ARYA 7 D

Autumn House:

POSITION NAME CLASS
PREFECTS SHREYAS JAYARAMAN 12 B
SAIRAM UMAKANTH 12 A
PRIMARY PREFECT AAKASH PON ALAGAPPAN 5 D
VICE CAPTAIN (CULTURAL) ANANT SATYANARAYANAN 11 B
VICE CAPTAIN (SPORTS) CYRIL VILANILAM KOSHY 11 B
HOUSE CAPTAIN JEFFREY GEORGE SHAJI 12 B
JUNIOR HOUSE CAPTAIN KAVIYAN E 8 D
JUNIOR VICE CAPTAIN JOHAN SANJU SEBASTIAN 7 D

Winter House:

POSITION NAME CLASS
PREFECTS SHREYAS SHRIDHAR 12 B
VISHNU GOPAKUMAR 12 E
PRIMARY PREFECT HAZAH ABDUL REHMAN 5 D
VICE CAPTAIN (CULTURAL) AHAMMAD ABDUL RAZAK 11 B
VICE CAPTAIN (SPORTS) ASLAB MUSLIAM VEETIL ASIF 11 A
HOUSE CAPTAIN JOHN ADITYA 12 C
JUNIOR HOUSE CAPTAIN MOHD. HASSAN MUJTABA 8 A
JUNIOR VICE CAPTAIN SIDDARTH GANESH PAI 7 A